fbpx

Греція

Cанторіні і усі Кіклади за два тижні
Майже пів місяця в морі !!! У цьому турі на нас чекає незабутня подорож під вітрилами від Афін до Санторіні і назад по низці прекрасних і дуже несхожих островів Кікладського архіпелагу.

За два тижні ми подолаємо близько 350 морських миль, відвідаємо більше десятка різних островів, відчуємо солоний присмак справжніх морських пригод, а також зможемо в повній мірі насолодитись теплим морем і яскравим сонцем Греції, грецькою гостинністю і прекрасною грецькою кухнею.
Опис туру

МАРШРУТ (345 морських миль)

 1. (сб): Афіни – Суніон (24 мм)
 2. (нд): Суніон – Кітнос (24 мм)
 3. (пн): Кітнос – Сіфнос (30 мм)
 4. (вт): Сіфнос – Мілос (22 мм)
 5. (ср): Мілос
 6. (чт): Мілос – Санторіні (58 мм)
 7. (пт): Санторіні
 8. (сб): Санторіні – Іос (18 мм)
 9. (нд): Іос – Наксос (27 мм)
 10. (пн): Наксос – Парос (9 мм)
 11. (вт): Парос – Міконос (22 мм)
 12. (ср): Міконос – Делос – Сірос (22 мм)
 13. (чт): Сірос – Кеа (39 мм)
 14. (пт): Кеа – Афіни (41 мм)
 15. (сб): Афіни

У цьому турі зібрано все найкраще, що може запропонувати Греція – численні острови, тепле і прозоре море, багата спадщина античної цивілізації, грецька кухня, грецька гостинність і, не в останню чергу – грецькы веселощі і грецьке вміння відпочивати і радіти життю.

Ми побачимо незабутні пейзажі Санторіні і Мілоса, що ніби зійшли з туристичної листівки, візьмемо участь у бурхливому нічному житті всесвітньо відомих тусовочних островів Міконос та Іос, побачимо руїни давньогрецької цивілізації на островах Делос та Наксос, насолоджуватимемось спокоєм та красою незайманої природи на Кітносі та Кеа, прогуляємось жвавою столицею Кікладського архіпелагу на острові Сірос.

А крім того, ми щодня будемо купатись у теплому і кришталево-прозорому Егейському морі, зупинятись у найкрасивіших бухтах і затоках, засмагати на незайманих пляжах або й просто на палубі нашої білосніжної яхти, а на додаток – тричі на день насолоджуватись чудовою грецькою кухнею.

І, чорт забирай, якщо сам Одіссей не позаздрить нашим пригодам!

ДЕНЬ 1. АФІНИ (Αθήνα). ВІДДАЄМО ШВАРТОВИ

Наша мандрівка розпочинається в Афінах, у марині Алімос. Закуповуємо продукти, капітан приймає яхту і, якщо встигаємо вчасно оформити усі формальності, виходимо по обіді в море для невеличкого переходу до мису Суніон.

Цей мис слугував дозорною точкою і форпостом Афін і на ньому, на високій скелі над морем був збудований величний храм володаря морів Посейдона, що символізував собою силу та потугу Афінського морського союзу. Надзвичайно мальовничі руїни цього храму свого часу так вразили Байрона, що він залишив на них свій автограф. Зараз на дворі не дев’ятнадцяте, а двадцять перше сторіччя, тож так по-варварськи ми поводитись не будемо, а просто насолодимось вражаючим видом храму на фоні призахідного сонця.

ДЕНЬ 2. КІТНОС (Κύθνος)

На цьому невеличкому острові, відомому ще в давнину розвиненою системою управління (див. Аристотель, «Система управління Кітноса»), під час останніх розкопок виявлені найдавніші свідчення присутності людини на Кікладах. Ландшафт, як і на інших Кікладських островах, переважно гористий. Де-не-де суворий колір голої землі пом’якшують зелені мазки виноградників і фігових дерев, а ажурне узбережжя прикрашають мальовничі затишні бухти.

Кітнос малонаселений і поки що не дуже популярний серед міжнародних туристів, на ньому люблять відпочивати самі греки, переважно афіняни. Це дозволило острову зберегти свою незайману природу і самобутній характер. Вода в його маленьких затишних бухтах зберігає свою кришталеву прозорість, а в його мальовничих тавернах панує справжня старовинна грецька атмосфера – гамірна, дружня і привітна.

Саме на Кітносі можна посмакувати стравами справжньої автентичної грецької кухні, простої і здорової: сир, овочі, оливки, запашні середземноморські трави і найсвіжіша, щойно виловлена у морі риба, восьминоги та інші морепродукти.

ДЕНЬ 3. СІФНОС (Σίφνος)

Сьогодні ми прямуємо до острова Сіфнос. Космополітичний, дуже красивий і елегантний, але в той же час простий і традиційний, Сіфнос сповнений контрастів. Острів знаменитий своєю гастрономією, архітектурою, незліченними церквами та монастирями, традиційними селами і, звичайно, кришталево чистими морем та пляжами. Схили острова зі стародавніх часів порізані на штучні тераси, а над ними на уступах гніздяться маленькі білосніжні церкви.

У VI столітті до н.е. острів переживав свій розквіт, головним чином завдяки видобутку золота та срібла. Острів був настільки багатий, що збудував в святилищі Аполлона в Дельфах свою окрему скарбницю. Але з часом жителі стали скупитись на пожертви, тож Аполлон розгнівався і зруйнував золоті копальні Сіфносу. Так говорить легенда. А нам про цю легенду нагадає золотистий пісок пляжу в бухті Камарос. Коли виходиш з води – на шкірі залишаються дрібні слюдяні блискітки, що зберігаються на ній потім ще кілька днів.

Ще Сіфнос відомий своїм білосніжним містом Кастро (з грецької – фортеця), колишньою столицею острова. Місто засноване більш ніж 4 тисячі років тому, а його фортечні мури збудовані у 800 році до н.е. Чисто вибілені стіни, білі доріжки всередині міста, каскадні вулички – місто наче залишилось поза часом.

На цьому острові смаків, ми повинні спробувати равіфаду з нуту, салат з каперсів, сири манурі та мізіфра, а в якості головної страви – місцевий делікатес, соковиту мастелу (баранину, приготовану з духмяними травами і червоним вином). На десерт – медовий чізкейк “мелопіта”, просто пальчики  облизати.

На Сіфносі варто взяти машину або моторолери та об’їздити весь острів, який наче для цього й створений. Можна піднятися на центральну вершину, де стоїть монастир і звідки видно море на всі боки, а повітря насичене чебрецем. Можна заїхати до квітучої Аполлонії. А можна знайти затишну бухту на порізаному скелястому узбережжі, де крім вас нікого більше не виявиться і насолодитись купанням у прозорому морі.

ДЕНЬ 4-5. МІЛОС (Μήλος)

Красень Мілос відомий всьому світові тим, що тут було знайдено знаменита статую Венери Мілоської, яка прикрашає нині Музей Лувра. Тут сама природа виступала Творцем. Мілос – острів, який вражає гамою барв, величністю скель, ущелин, різноманітністю пляжів. Як тільки закінчується жовтий пісок, починається білий, потім, раптом бачиш перед собою сірий або кавовий пляж, рожеві і білі скелі тонуть у морській бірюзі, створюючи ущелини, проходи, немов оберігаючи чудові бухти.

На вулканічному пляжі Палеохора, де б’ють гарячі джерела, можна приготувати їжу, просто поклавши її в потрібному місці у пісок пляжу. На Мілосі є і фірмове місце для споглядання заходу сонця – це верхня точка міста Плака, столиці острова. Столиця ця дуже незвичайна, ні шуму, ні активного руху транспорту, типове душевне грецьке містечко з вузькими кривими вуличками, біло-блакитними будиночками і привітними господарями кафе.

Найвідоміший об’єкт на Мілосі – знамениті мальовничі білосніжні скелі Клефтіко з печерами і гротами, що здіймаються з прозорого смарагдового моря. Особливо мальовничо вони виглядають під час сходу або заходу сонця. Повністю насолодитись цим видовищем можна тільки з води і такою нагодою ми обов’язково скористаємось.

Щоб краще познайомитись із Мілосом, помилуватись його чудовими горами, долинами, пляжами і містечками, ми затримаємось тут на цілий день і організуємо мандрівку островом на автомобілях чи моторолерах.

ДЕНЬ 6-7. САНТОРІНІ (Σαντορίνη)

Сьогодні нас очікує великий морський перехід в 60 міль до острова Санторіні. Щоб завчасно прибути до острова, наш капітан підніме вітрила ще до сходу сонця, поки решта екіпажу ще буде додивлятись солодкі сни.

Якщо погодні умови не дозволять нам зробити такий великий перехід, ми зупинимось на ночівлю на симпатичному острові Фолегандрос, відомому своїми тавернами і мальовничими пейзажами.

Яким би не був привабливим Фолегандрос, але попереду на нас очікує зірка Кікладських островів – Санторіні. Він відомий своїми вражаючими краєвидами, ефектними ландшафтами, чистим морем, прекрасними «різнокольоровими» пляжами та «іграшковими» містечками і селами.

Острів Санторіні – це кратер згаслого вулкану, що здіймається просто посеред моря. Різнокольорові будиночки його мальовничих містечок – Ойі, Тіри, Імаровіглі ліпляться до прямовисних скель як ластівчані гнізда і з них відкриваються величні краєвиди на кальдеру вулкану.

У курортних містах острова на любителів драйву чекає безліч нічних клубів, дискотек і закладів з запальними шоу-програмами. А кількість ресторанів, починаючи з фешенебельних закладів і закінчуючи типовими грецькими тавернами, приємно здивує найвибагливішого гурмана.

Увечері більшість гостей острова збираються біля млина на східному мисі у містечку Ойя, щоб споглядати вражаюче видовище заходу сонця.

Щоб повноцінно насолодитись усіма родзинками цього надзвичайного острова, ми затримаємось на Санторіні ще на один день.

Зранку візьмемо на прокат автомобілі і здійснимо чудову мандрівку усім островом. Відвідаємо яскраву столицю острова – місто Тіру, справжній рай для відпочиваючої молоді, де розташовано безліч готелів, кафе, сувенірних крамниць, нічних клубів та барів.

Також обов’язково завітаємо на різнобарвні пляжі острова. Всього їх налічується близько 15, але візитними картками є три:

 • чорний — найдовший пляж острова з дрібним чорним вулканічним піском і галькою, безліччю барів і таверн;
 • червоний — вражаюче гарний пляж із червоної галькою;
 • білий — пляж із досить рідкісною білою галькою в оточенні скель з пемзи.

ДЕНЬ 8. ІОС (Ίος)

Іос вважається одним з найкрасивіших Кікладских островів. На цьому острові буде цікаво як любителям сивої давнини, так і шанувальникам невгамовних нічних вечірок. Тут ви побачите і білосніжні будинки, і химерних форм каплиці та церкви, і зможете прогулятися вузенькими вуличками мальовничих містечок, переходи між якими обов’язково будуть виконані у вигляді кам’яних сходів.

Іос, мабуть, є самим «тусовочним» серед усіх островів Кіклад. В сезон сюди збирається молодь з усього світу – від Австралії до Америки. Греки жартують, що вечірньої пори у розпал сезону людям старшого віку в місті Хора, столиці острова, просто не місце, там буквально не проштовхнутися від молоді та тінейджерів.

Саме на острові Іос можна насолодитись нічним життям у всьому його різноманітті. Крім клубів, тут можна відвідати найрізноманітніші бари і ресторани, в яких ви можете побалувати себе смачним вином місцевого виробництва, а також коктейлями, які у кожному барі готуються за особливими рецептами, відомим тільки місцевим барменам.

Острів також відомий дивовижно чудовими пляжами. Деякі з них навіть входять у десятку кращих пляжів Європи. Ще на острові дуже мальовничі ландшафти, на яких чудово виглядають будиночки, побудовані у традиційному кікладському стилі.

ДЕНЬ 9. НАКСОС (Νάξος)

Наксос є найбільшим островом Кікладського архіпелагу. Сонячний і квітучий, цей острів є унікальним поєднанням історії, стародавніх руїн і пляжної культури. Острів славиться видобутком мармуру, а також великою кількістю прекрасних пляжів на будь-який смак. Столиця острова Хора (або Наксос) подібно до амфітеатру спускається до блакитного узбережжя і є справжнім музеєм під відкритим небом.

Згідно з давньогрецькими міфами і легендами саме на цьому острові провів дитинство народжений на Криті Зевс. На його честь отримала назву найвища точка Наксоса і всіх Кіклад – гора Зевс, або Зас (як називають її місцеві жителі). Висота її перевищує 1000 метрів над рівнем моря, а з вершини відкривається приголомшливий краєвид на весь острів.

Лорд Байрон, який відвідав острів на початку XIX століття, назвав Наксос найкращим місцем на землі. Дійсно, природа не пошкодувала краси для Наксоса. На острові ростуть оливкові і цитрусові дерева, а затишні будиночки буквально потопають у виноградниках і квітучих садах. Таємничі стародавні руїни і старовинні венеційські замки гармонійно доповнюють картину і надають Наксосу неповторного колориту.

Наксос – пляжний острів. Тут є більш ніж два десятки чудових білосніжних пляжів з кришталево чистою водою, кожен з яких по-своєму привабливий.

На цьому острові варто брати моторолер або квадроцикл і вирушати в міні-подорож: на нас чекають мальовничі гори, оливкові гаї, стародавні містечка, що пам’ятають хрестоносців і венеційців, місцеві винокурні і виноробні, візантійські церкви, ну і, безумовно, надзвичайно красиві пляжі.

Ресторани і таверни Наксосу вразять навіть найдосвідченіших шанувальників грецької кухні. Окрім традиційних грецьких страв, на острові пропонується також безліч локальних, характерних лише для цієї місцевості. Шанувальникам м’ясних страв обов’язково треба спробувати фаршировану баранину Патудо, яка є одним з головних кулінарних хітів на острові.

Серед місцевих делікатесів значаться також тушковані у вині курчата Росто, а також дуже смачні місцеві сири – чоловічий твердий і витриманий Арсеніко, жіночій м’який Тілокотірі і схожий на вершки Ксіномізітра.

ДЕНЬ 10. ПАРОС (Πάρος)

Сьогодні у першій половині дня ми продовжимо насолоджуватись принадами Наксоса, а потім зробимо короткий перехід на сусідній острів Парос.

Парос – це прекрасний острів, який славиться своєю гостинністю, смачною їжею і багатою історією. Острів відомий своїми виноградниками і на ньому дотепер видобувають знаменитий пароський мармур, з якого було зроблено багато відомих скульптур і споруд ще у Стародавніх Греції та Римі.

Крім того, на Паросі ми знайдемо безліч затишних бухт і чистих пляжів, а також мальовничі рибальські поселення з традиційними тавернами.

ДЕНЬ 11. МІКОНОС (Μύκονος )

Острів Міконос – один з наймодніших островів в сузір’ї Кіклад. Цей острів полюбили зірки шоу-бізнесу, спорту та політики всіх країн і континентів. Та й як не полюбити? Адже це острів-листівка, щоб поглянути і зітхнути «О, Греціє, ти прекрасна!”.

Найвідоміший пляж Греції – Парадіз, з його незабутніми пляжними вечірками розташований саме на Міконосі. Знайти місце для ночівлі в сезон тут майже неможливо, але ми на нашій красуні-яхті під білими вітрилами забезпечені власним житлом!

Міконос часто називають островом вітряних млинів, що стали його візитівкою. Острів є гримучим коктейлем з незайманої природи і мальовничих вуличок, моди, дискотек і нічних клубів, космополітичних пляжів і веселощів без жодного обмеження. Найбільш ходовою валютою тут є гарний настрій і вміння радіти життю.

Столики ресторанів виходять прямо до моря, а між столиками по набережній розгулює веселий ручний пелікан Петрос, що також перетворився на символ острова.

Якщо ж ви не прихильник нічних дискотек, Міконос вам все одно сподобається – він просто не може нікого залишити байдужим. З його вуличками, галереями, магазинчиками і затишними тавернами.

ДЕНЬ 12. ДЕЛОС (ΔήλοςІ СІРОС (Σύρος)

Сьогодні ми тримаємо курс на Сірос, але спочатку обов’язково завітаємо на зовсім невеличкий, але найзнаменитіший в часи античності острів і найбільший в світі музей під відкритим небом – острів Делос. В античні часи це було найбільш священне місце у всій Стародавній Греції, оскільки саме на цьому острові Лето, що ховалась від ревнощів Гери, народила від Зевса Аполлона і Артеміду. Тут знаходились амфітеатр, агора, скарбниці окремих грецьких полісів, головний храм, присвячений Аполлону та безліч інших, менш значимих храмів, залишки яких розкидані по всьому невеличкому острові. Дорогу від головного храму до священного озера на острові вже 2,5 тисячі років охороняють мармурові леви, подарунок мешканців Наксосу.

Як столиця Делосського союзу на чолі з Афінами, острів став об’єднувальною ланкою грецьких демократичних полісів і сховищем скарбниці союзу. Сьогодні на острові не мешкають люди – вся його територія оголошена історичним заповідником.

Якщо безлюдний Делос вразить любителів грецької історії, острів Сірос більше сподобається любителям міського життя. Місто Ермуполіс – головний порт і офіційна столиця Кікладських островів вважається одним з найкрасивіших міст архіпелагу.

Місто побудоване амфітеатром, з неокласичними будівлями, старовинними аристократичними маєтками і білими будинками, що спускаються схилами пагорбів до самого порту.

Ермуполіс особливо величний у центральній частині, де знаходиться площа Міауліса (названа а честь одного з керівників визвольної боротьби греків проти турецького панування) з безліччю мальовничих маленьких кав’ярень.

ДЕНЬ 13. КЕА (Κέα або Τζια)

Острів Кеа (або, як його ще часто називають греки – Циа) – маленький рай на землі, ідеальне місце для відпочинку. Ритм життя на острові спокійний і рівномірний. Це місце, де можна відпочити від шуму міст, але, в той же час, тут досить багатий вибір розваг. Головна визначна пам’ятка Кеа – знаменита статуя Кеоського лева, вирубаного зі скелі ще до часів греко-персидських війн.

На острові безліч прекрасних пляжів з кришталево чистою морською водою і чудових таверн, де подають спагетті з соусом з омарів і чудові страви з восьминогів, каракатиць та інших морепродуктів.

Острів у чомусь схожий на сусідній Кітнос – він так само популярний переважно серед самих греків і тут панує справжня грецька домашня атмосфера, а місцеві делікатеси полоскочуть ваші смакові рецептори!

ДЕНЬ 14. АФІНИ (Αθήνα)

Сьогодні ми повертаємось в Афіни. Увечері ми зможемо прогулятись стародавнім центром цього прекрасного міста і провести вечір серед славнозвісних пам’яток історії, або зануритись у гамірну атмосферу району Плака – мереживо вузеньких вуличок з магазинчиками та безліччю ресторанів, кафе та таверн на будь-який смак.

В одному з таких ресторанчиків ми влаштуємось на прощальну вечірку, під час якої згадаємо усі незабутні моменти нашої довгої грецької Одіссеї.

ДЕНЬ 15. ЗАВЕРШАЛЬНИЙ

Сьогодні вранці ми покидаємо нашу яхту, що стала для нас домом на ці насичені та багаті враженнями два тижні, і на цьому офіційна частина нашої мандрівки закінчується.

Але ми рекомендуємо вам затриматись в Афінах ще трохи, як мінімум до неділі, щоб насолодитись цим чудовим містом і його прекрасними музеями та пам’ятками історії і, зокрема, відвідати невеличкий, але дуже цікавий музей Кікладського мистецтва з надзвичайно багатою колекцією скульптур та інших артефактів стародавньої Кікладської цивілізації. Цивілізації, що п’ять тисяч років тому зародилась і розквітла на островах, які стали нам тепер такими близькими та знайомими.

 

Що входить в ціну?
Включено
 • оренда яхти (місце у комфортабельній двомісній каюті)
 • оплата послуг капітана на яхті
 • оренда шлюпка (дінги) з підвісним двигуном
 • постільна білизна і рушники
 • перша і остання ночі у порту Афін
 • фінальне прибирання яхти
Додатково
 • перельоти, трансфери та візи (для громадян України візи не потрібні)
 • страховка, що покриває активний відпочинок
 • корабельна каса: спільна закупка продуктів, палива, оплата стоянок (біля 200-250 євро)
 • довільна програма на березі
Забронювати зараз
Середземномор'я, як це було