fbpx

Греція

Кіклади лайт
 • від 775€
 • 9.07 - 16.07.2022
 • 8 доступних місць
У цьому турі зібрано все найкраще, що може запропонувати Греція - численні острови, прозоре море, багата спадщина античної цивілізації, середземноморська кухня, острівна гостинність і, не в останню чергу, грецьке вміння відпочивати і радіти життю.
Опис туру

  МАРШРУТ (170 морських миль)

09.07 (сб.): Афіни, Лавріон – м. Суніон (6 морських миль)
10.07 (нд.): Суніон – Кітнос (23 морські милі)
11.07 (пн.): Кітнос – Сіфнос (31 морська миля)
12.07 (вт.): Сіфнос – Мілос (22 морські милі)
13.07 (ср.): Мілос
14.07 (чт.): Мілос – Ідра (52 морські милі)
15.07 (пт.): Ідра – Лавріон (35 морських миль)
16.07 (сб.): Лавріон, Афіни

ДЕНЬ 1. Афіни, Лавріон (Λαύριο). Віддаємо швартови.

Наша мандрівка розпочинається в марині міста Лавріон, що у 25 км від міжнародного аеропорту Афін. Бажано, щоб всі члени екіпажу прилетіли вранішнім або денним рейсом, тоді цього ж дня ми зможемо закупити провіант, капітан оформить папери у чартерної компанії і вже після обіду ми вийдемо в море. Наша мета на сьогодні – мис Суніон, до якого зовсім недалеко, близько 6 морських миль (1 година ходу).

Цей мис слугував дозорною точкою і форпостом Афін, і на ньому, на високій скелі над морем, був збудований величний храм володаря морів Посейдона, що символізував собою силу та міць Афінського морського союзу.

Надзвичайно мальовничі руїни цього храму свого часу так вразили Байрона, що він залишив на них свій автограф. Тож, якщо ми не будемо зволікати і вчасно вийдемо з маріни, а володар морів буде прихильним до нас і пошле попутний вітер, то вже за кілька годин ми будемо не тільки насолоджуватись вражаючою панорамою храму на фоні призахідного сонця, а й спробуємо віднайти на одній зі стін підпис лорда Джорджа.

ДЕНЬ 2. КІТНОС (Κύθνος)

На цьому невеличкому острові, відомому ще в давнину розвиненою системою управління (див. Аристотель, «Система управління Кітноса»), під час останніх розкопок виявлені найдавніші свідчення присутності людини на Кікладах. Ландшафт, як і на інших Кікладських островах, тут переважно гористий. Де-не-де суворий колір голої землі пом’якшують зелені мазки виноградників і фігових дерев, а ажурне узбережжя прикрашають мальовничі затишні бухти.

Кітнос (або як його ще називають – Кіфнос) малонаселений і поки що не дуже популярний серед закордонних туристів, на ньому люблять відпочивати самі греки, переважно афіняни. Це дозволило острову зберегти свою незайману природу і самобутній характер. Вода в маленьких затишних бухтах острова залишається такою ж кришталево прозорою, а в його мальовничих тавернах панує справжня старовинна грецька атмосфера – гамірна, дружня і привітна.

На Кіфносі ми зупинимось на ночівлю в західній частині, де вузька піщана коса поєднує його з іншим невеликим островом, створюючи дві затишні бухти – ідеальне місце для якірної стоянки при будь-якому вітрі.  Саме тут ми зможемо покупатися та поніжитися на одному з піщаних пляжів, які нечасто трапляються на грецьких островах. За бажанням можна взяти напрокат машину та з’їздити в містечко Дріопіду, яке розквітає оазою бугенвалії на кам’янистих горах острова.

Вечір на Кітносі добре зустрічати в одному з грецьких ресторанів з видом на яхти та море. Тут можна посмакувати стравами справжньої автентичної грецької кухні, простої і здорової: сир, овочі, оливки, запашні середземноморські трави і найсвіжіша, щойно виловлена у морі риба, восьминоги та інші морепродукти.

ДЕНЬ 3. СІФНОС (Σίφνος)

Сьогодні ми прямуємо до острова Сіфнос. Космополітичний, дуже красивий і елегантний, але в той же час простий і традиційний, Сіфнос сповнений контрастів. Острів знаменитий своєю гастрономією, архітектурою, незліченними церквами та монастирями, традиційними селами і, звичайно, кришталево чистими морем та пляжами. Схили острова зі стародавніх часів порізані на штучні тераси, а над ними на уступах гніздяться маленькі білосніжні церкви.

У VI столітті до н.е. острів переживав свій розквіт, головним чином завдяки видобутку золота та срібла. Острів був настільки багатий, що збудував в святилищі Аполлона в Дельфах свою окрему скарбницю. Але з часом жителі почали скупитись на пожертви, тож Аполлон розгнівався і зруйнував золоті копальні Сіфносу. Так говорить легенда. А нам про неї нагадає золотистий пісок пляжу в бухті Камарос. Коли виходиш з води – на шкірі залишаються дрібні слюдяні блискітки, що зберігаються на ній потім ще кілька днів.

На Сіфносі найкраще взяти напрокат моторолер або відкриту машину і об’їхати острів навколо, почавши з каплички на вершині гори біля самої бухти. Звідси видно море на три сторони. Воно здається безмежним, а сам ти ніби стоїш на вершині світу.

Наступна обов’язкова зупинка -“біле місто” Кастро (з грецької – фортеця), колишня столиця острова. Місто засноване більш ніж 4 тисячі років тому, а його фортечні мури збудовані у 800 році до н.е. Чисто вибілені стіни, білі доріжки всередині міста, каскадні вулички – це місце ніби залишилось поза часом.

Увечері можна повечеряти в таверні на узбережжі або ж навідатися в знаменитий район Стено в Аполлонії (столиці острова). Тут ви знайдете затишні бари, ресторани, кафе, магазини, церкви та каплички. В одному з місцевих барів варто замовити свій улюблений коктейль та насолоджуватись ним на фоні цих чарівних декорацій.

ДЕНЬ 4-5. МІЛОС (Μήλος)

Красень Мілос відомий всьому світові тим, що тут було знайдено знамениту статую Венери Мілоської, яка прикрашає нині музей Лувра. Тут сама природа виступала Творцем. Мілос – острів, який вражає гамою барв, величністю скель, ущелин, різноманітністю пляжів. Як тільки закінчується жовтий пісок, починається білий, потім  раптом бачиш перед собою сірий або кавовий пляж, рожеві і білі скелі тонуть у морській бірюзі, створюючи ущелини, проходи, немов оберігаючи чудові бухти.

Найвідоміший об’єкт на Мілосі – знамениті мальовничі білосніжні скелі Клефтіко з печерами і гротами, що здіймаються з прозорого смарагдового моря. Особливо чарівно вони виглядають під час сходу або заходу сонця. Повністю насолодитись цим видовищем можна тільки з води і такою нагодою ми обов’язково скористаємось.

На вулканічному пляжі Палеохора, де б’ють гарячі джерела, можна приготувати їжу, просто поклавши її в потрібному місці у пісок. На Мілосі є і фірмове місце для споглядання заходу сонця – це верхня точка міста Плака, столиці острова.

Столиця ця дуже незвичайна, ні шуму, ні активного руху транспорту тут немає. Це типове душевне грецьке містечко з вузькими кривими вуличками, біло-блакитними будиночками і привітними господарями кафе.

Не залишаться без нашої уваги і відомі пляжі Саракініко. Білі рівні скелі створюють ілюзію, ніби ти Гулівер, який виявився в країні велетнів. А традиційне грецьке поєднання білого каменю і блакитного неба змушує частіше зупинятися і просто споглядати. Ну і звичайно ж, фотографувати всю цю красу ще і ще раз.

Ближче до заходу сонця варто прогулятися мальовничим різнокольоровим селищем Кліма, коли останні промені сонця контрастно підсвічують різнобарвні ворота рибацьких елінгів. Ще одне чудове місце, щоб зробити не один десяток яскравих кадрів!


Щоб краще познайомитись із Мілосом, помилуватись його чудовими горами, долинами, пляжами і містечками, ми затримаємось тут на цілий день і організуємо мандрівку островом на автомобілях чи моторолерах.

ДЕНЬ 6. В МОРІ

Сьогодні у нас великий морський день! Нам потрібно подолати понад 50 морських миль і з Кіклад дійти до острова Ідра, що належить вже до архіпелагу Саронічних островів. Тож з першими променями сонця наш капітан підніме якір і вирушить на північний захід, щоб вже по обіді пришвартуватися в крихітній марині Ідри (або Гідри, як ще називають цей острів). Після довгої морської подорожі екіпаж з задоволенням зійде на суходіл та віддасть належне автентичним стравам грецької кухні в одній з чисельних таверн, розташованих прямо на набережній.

ДЕНЬ 7. ІДРА (Ύδρα)

Характерною ознакою Ідри є повна відсутність автотранспорту. Замість машин та автобусів тут використовують коней та віслюків. За бажанням можна винайняти кінний екіпаж та проїхатися по набережній. Або пройтися пішки вузенькими вуличками, що стрімко збігають зі схилів до центру міста – порту (будинки в Ідрі побудовані в формі амфітеатру, по центру якого замість сцени – порт).

Ми швиденько заглянемо в місцевий бар “Пірат” на “чарочку кави” чи “філіжанку узо”, зробимо ще одне фото з котами – здається їх (котів) тут більше, аніж усіх інших мешканців острова разом узятих – та будемо відчалювати. Адже, як не сумно, наша подорож добігає кінця і сьогодні ввечері нам треба бути вже в домашній марині Афін. Дорогою, якщо буде трохи часу, зайдемо на обід до невеличкого селища Пердіка на острові Аегіна, яке відоме своїми ресторанчиками з морською кухнею.

Ввечері збираємо валізи (точніше сумки, валізи на яхту ні-ні), капітан здає яхту представникам чартерної компанії. Екіпаж же матиме можливість прогулятись стародавнім центром грецької столиці і провести вечір серед славнозвісних пам’яток історії або зануритись у гамірну атмосферу району Плака – з мереживом вузеньких вуличок з магазинчиками та безліччю ресторанів, кафе та таверн на будь-який смак.

В одному з таких ресторанчиків ми влаштуємось на прощальну вечірку, під час якої згадаємо усі незабутні моменти нашої грецької мандрівки.

ДЕНЬ 8. АФІНИ (Αθήνα). Повертаємось додому.

Виселяємося з яхти і прямуємо до аеропорту (для тих, у кого вранішній рейс). Якщо ж рейс вечірній або взагалі є можливість затриматися на пару днів, радимо так і зробити, і оглянути хоча б поверхово головні пам’ятки древніх Афін.

Яхти
Bavaria Cruiser 46
Комфортна вітрильна яхта, що вміщує 9 осіб. На борту 4 каюти з двомісними ліжками та 3 туалети (гальюни) з раковиною та душем. Простора кают-компанія, камбуз з усім необхідним (газова плита, духовка, холодильник, посуд), барбекю-гриль та кавомашина. Усе, щоб отримати максимум задоволення від яхтингу!
775€
Забронювати
Що входить в ціну?
Включено
 • Оренда яхти (місце у комфортабельній двомісній каюті)
 • Оплата послуг капітана на яхті
 • Оренда шлюпки (дінги) з підвісним двигуном
 • Постільна білизна і рушники
 • Фінальне прибирання яхти
Додатково
 • Перельоти, трансфери та візи (для громадян України візи не потрібні)
 • Страховка, що покриває активний відпочинок
 • Корабельна каса: спільна закупка продуктів, палива, оплата стоянок (біля 100-150 євро)
 • Довільна програма на березі
 • Страховий депозит за яхту, який повертається після закінчення подорожі (150 євро)
Забронювати зараз
Інші подорожі