fbpx

Голландія

Лемстераки й оселедці
Що таке голландський оселедець знають, напевно, всі. Що таке лемстераки не знає майже ніхто. На початку серпня ви матимете чудову нагоду відчути смак і того, і іншого під час нашої яхтової подорожі морем та каналами країни, де власне і виник яхтинг - Нідерландів.
В цій подорожі
 • Лемстерак. Зовсім інший яхтинг
 • Едам. Столиця сирного королівства
 • Рибацьке селище. Все, як і сто років тому
 • Дженевер. Смак справжнього джину
 • Тропічний рай біля Північного моря
 • Снек. Ворота на воді
 • Фрісландія. Канали, вітряки, мости
Опис туру

Маршрут:

1 день: Workum – Stavoren (7 миль)
2 день: Stavoren – Hoorn (22 милі)
3 день: Hoorn – Edam (8 миль)
4 день: Edam – Enkhuizen (16 миль)
5 день: Enkhuizen – Lemmer (16 миль)
6 день: Lemmer – Sneek (12 миль)
7 день: Sneek – Hindeloopen (20 миль)
8 день: Hindeloopen – Workum (4 милі)

Ми запрошуємо вас у яхтову мандрівку до Голландії – країни, що не схожа на жодну іншу. Справді, її пейзажі впізнаються всіма і відразу. Ми будемо подорожувати по морю, озерам та каналам, проходити через шлюзи та розвідні мости (перехрестя судноплавного каналу та жвавої автомобільної дороги тут – звичне явище).

Батьківщина вітрильного спорту та країна, що подарувала світу багатьох видатних мореплавців, особливо дбайливо зберігає свої морські традиції. І яхтинг тут теж особливий, на особливих човнах. Отже, знайомтесь – лемстерак.

Традиційний голландський човен з пласким дном, поворотними шверцями, підйомним бушпритом, гафельним вітрильним оснащенням. Люди з яхтовим досвідом навіть з такого короткого опису напевне вже помітили багато відмінностей від звичайних чартерних яхт. Ті ж, хто яхтового досвіду не мають (поки що!), можуть просто помилуватися інтер’єром, дерев’яною обшивкою кают та кокпіту, ілюмінаторами з мереживними фіранками, оцінити плавність ліній корпусу “Королеви води” – адже саме так самі голландці називають лемстераки.

Все виглядає як і сотні років тому, і (якщо зробити зусилля та вимкнути смартфони та ноутбуки) на деякий час можна відчути себе представником Ост-Індської торгової компанії, що поспішає в порт зустрічати торгове судно, яке щойно повернулося з далекого Цейлону з вантажем цинамону та кардамону…

І навколишні краєвиди лише підсилюють це враження, адже вузенькі вулиці невеликих містечок та селищ, канали, будинки під червоною черепицею, собори та церкви ніби завмерли у часі чи зійшли з полотен видатних голландських майстрів. І тільки “дива сучасної техніки”, на кшталт підйомних мостів чи шлюзів, які постійно будуть траплятися на нашому шляху, нагадуватимуть про те, що надворі XXI-ше століття і технічний прогрес не стоїть на місці.

Ми двічі перетнемо Ейсселмер – найбільше штучне озеро у Західній Європі, одне з семи чудес сучасного світу. Раніше це була затока Північного моря, Зейдерзе, але після спорудження дамби (до речі, найбільшої морської дамби у світі) вона перетворилася на величезне прісноводне озеро. Тут майже завжди сильний вітер (адже Північне море зовсім поруч), і це дає нам чудову нагоду перевірити на практиці вітрильні якості нашого лемстерака. Підняття вітрил та керування ними відбувається як і сотні років тому, і нашому шкіперу певно що не завадить допомога екіпажу, тож не забувайте яхтові рукавички. Але ж потім ви всім будете розповідати і показувати (фото будуть обов’язково, аякже), що особисто керували справжнім голландським вітрильником!

Однією з перших зупинок на нашому маршруті буде місто Горн, на честь якого було названо одне з найнебезпечніших місць на Землі та на морі – мис Горн. Адже саме звідси були родом відважні мореплавці, які в 1616 році відкрили найпівденнішу точку Південної Америки.

В сусідньому Енкхейзені ми обов’язково завітаємо до музею під відкритим небом – Zuiderzee Museum. Фактично це типове голландське рибацьке селище початку минулого століття. Тут, як і сто років тому, крутяться вітряки, в домівках життя плине своєю чергою, чоловіки ловлять рибу та ремонтують рибацькі снасті, жінки шиють та перуть білизну, в спеціальних коптильнях коптять рибу… О, до речі, ми ж обіцяли вам оселедці! Тут у вас буде чудова нагода скуштувати найсмачнішого голландського оселедця, щойно впійманого та відразу приготованого.

І якщо вже мова зайшла про місцеві смаколики – сииир! Ну звичайно ж, всесвітньо відомий голландський сир. Тільки, будь ласка, не просіть в магазині чи на ринку продати вам голландський сир – вас просто не зрозуміють. Сортів сиру в Голландії десятки, якщо не сотні, ми ж відвідаємо батьківщину чи не найвідомішого з них – місто Едам.

Ще одним символом Голландії окрім сиру, вітряків та каналів є, безперечно, квіти. Ні, поля тюльпанів в серпні ми вам не обіцяємо, а от справжні хащі з орхідей, ліан, пальм та папороті – запросто. А ще ручні лемури, папуги, метелики і навіть рожеві фламінго. Все це чекає на нас в справжньому тропічному раю – парку Orchideeën Hoeve, що у містечку Luttelgeest неподалік від Леммера.

Ну і нарешті, Амстердам! Місто настільки різноманітне, що годі й намагатися розповісти про нього в декількох словах. Кожен знайде тут для себе справу до душі: музеї та виставки, велосипеди, канали, магазини (серпень – саме час літнього розпродажу), кофе-шопи та квартал червоних ліхтарів (куди ж без нього 😉 ). Щоб скласти своє власне уявлення про європейську столицю свободи ми радимо приїхати до Амстердаму хоча б за пару днів до початку туру або ж навпаки, залишитись на декілька днів після його закінчення. Поїхали, Голландія, лемстераки й оселедці чекають на вас!

Що входить в ціну?
Включено
 • Оренда яхти (місце в каюті)
 • Послуги капітана
 • Постільна білизна
 • Фінальне прибирання
Додатково
 • Переліт та трансфер
 • Віза (за умови відсутності біометричного паспорту громадянина України)
 • Медична страховка
 • Корабельна каса: спільна закупка продуктів, палива, оплата стоянок (160-180 євро)
 • Страховий депозит за яхту, який повертається після закінчення подорожі
 • Додаткові екскурсії, оренда транспорту (авто, велосипеди), вхідні квитки до музеїв, замків, тощо
Забронювати зараз
Північна Європа, як це було