fbpx

Хорватія

Хорватія. “Країна тисячі островів”, “Країна, з якої варто починати яхтинг”. Країна лаванди, вина та пршуту. І це все вірно. Справді, Хорватія – країна, де островів багато, вони розташовані близько один від одного, тому переходи більш короткі, і хвиля менше, бо навіть коли є вітер, то не вистачає відстані, щоб розігнати хвилю.

На островах Хорватії багато бухт та зручних якірних стоянок. В приморських містечках – зручні марини, гарно розвинена інфраструктура і середньовічний антураж. Все це дозволяє побудувати дуже різноманітні маршрути, виходячи навіть з однієї марини.

Для приватних замовлень ми можемо, як в меню ресторана, подати “більше ночівель під відкритим небом” чи “більше комфортних стоянок в маринах з вечерями в ресторанах”. Ми можемо включати в маршрут дегустації місцевого вина чи орендувати машини та кататися гірськими дорогами. Відвідувати національні парки чи вечірки у нічних клубах.

Для наших збірних, календарних турів, ми обираємо “збалансований коктейль” – там будуть і зручні марини, і дикі бухти, і авжеж, влаштуємо якусь вечірку чи дегустацію локальних сирів та вин.

Що варто знати про місце старту.

В Хорватії дуже багато марин, де можна взяти яхту. Але всі можна розділити по регіонах, куди легше летіти, та звідки починати тижневий маршрут.

Пула

Летіти в Пулу.

Звідки можемо стартувати: Пула, Медулін, Помер, Веруда, Малий Лошинь.

Акваторія сейлінгу – острови Уніє, Сусак, Малий Лошинь, Крес, Іловік, Олаб, Раб, Крк.

Хорватія
Зручний яхтинг
Приватні замовлення

Чим цікавий регіон: тут більше місця в бухтах, менше яхт довкола. Якщо ви більше цінуєте природу, можливість стати трохи осторонь від інших яхт, то цей регіон для вас. Крім того, є де погуляти – дуже красиве містечко Малий Лошинь, старовинне місто Раб з фортецею (на о. Раб). А для тих, хто любить нічні тусівки – можна зайти на о. Паг, в Навальо, на славнозвісний пляж Зрче. Щоліта там відбуваються музичні фестивалі. Зрче називають “друга Ібіца”, і так воно й є.

Задар – Сукошан

Летіти в Задар.

Звідси класно йти в національний парк Корнаті. Тут також має бути менше людей ніж в центральній частині Хорватії. Корнаті – це кам’янисті острови, які нагадують пустелю, але дуже красиву пустелю. Пагорби з каменю різного кольору, прозора вода,  в бухтах – автентичні коноби зі смачною кухнею, де можна заздалегідь замовити традиційну Пеку, – все це створює неповторний настрій цього регіону.

Хорватія
А ми на море!
Приватні замовлення

Доречі, в Задарі на набережній старого міста можна послухати морський орган, вбудований в берег. Хвилі створюють рух повітря, який грає як живий музичний інструмент.

Шибеник – Скрадін

Летіти в Спліт чи Задар.

Особливість цієї точки старту – це каскадні озера національного парку Крка біля містечка Скрадін, де можна зупинитись в комфортній марині.

По дорозі туди можна зупинитись на устричних фермах, щоб купити свіжих устриць чи мідій. З Шибеніка можна побудувати маршрут як на північ, з відвідуванням Корнаті, так і на південь, до старовинного Трогіру, чи островів Хвар та Віс.

Спліт

Летіти в Спліт

Старт: Спліт, Трогір, Каштела, Кремнік, Рогозница

Найбільш популярне місце. І найбільший вибір яхт саме тут. Тут ходять яхти з прапорами мало не всього світу, але самі острови такі, що мають достатньо бухт, щоб можна було побудувати різні та цікаві маршрути. Маршрути в цьому регіоні я раджу як найбільш насичені. Іх сміливо можна рекомендувати для знайомства з яхтингом – щоб відчути всі грані такого відпочинку – бухти, марини, міста, тут є все це різноманіття.

Також звідси гарно стартувати комфортні тури, бо острови містять багато марин та красивих цікавих міст – Спліт, Трогір, Рогозница, Хвар, Вис, Корчула.

Для тих, хто любить вино – ендемічні сорти на островах Віс, Хвар та Брач.

Для тих хто віддає перевагу диким стоянкам – безліч бухт на островах Шолта, Брач, Хвар, Віс, Паклінскі.

Хорватія
Побачити все
Приватні замовлення

Тобто це класна універсальна точка старту яхтових маршрутів. Але так, яхт теж багато, тому місця зупинок в маринах треба бронювати заздалегідь за день-два.

Дубровнік

Летіти в Дубровнік

Сам Дубровнік – місце – фортеця, заслуговує на кілька днів відвідування. Тому, як стартуєте звідси, прилетіть на пару днів раніше, щоб краще з ним познайомитись.

А далі на маршруті у нас будуть зелені острови з невеликими бухтами, де можна зупинятись біля ресторанних причалів.

З природних атракцій – заповідні парки Млєт та Ластово. Доречі, на Ластово є справжнє лицарське місто. А погуляти старовинними вуличками можна буде в місті Корчула, де народився Марко Поло. Цей маршрут найзеленіший з усієї Хорватії, в усіх бухтах узбережжя вкрите сосновим лісом, і цей аромат стане візитівкою яхтової подорожі.